Teneryfa w pigułce

Teneryfa należy do głównych ośrodków turystycznych świata i przede wszystkim Europy.

Jest jednym z nielicznych miejsc, w których sezon i lato trwają cały rok.

Jest największą i najludniejszą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Na Teneryfie znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide (3.718 m. n.p.m.) dzielący wyspę na część zieloną  północną i podobną do pustynnej część południową. Teneryfa charakteryzuje się różnorodnością krajobrazu i stref klimatycznych. Z tego względu wyspa nazywana jest kontynentem w miniaturze.

Najbardziej popularnym i słonecznym miejscem na wyspie jest Costa Adeje. Co roku przybywają tu tłumy turystów, bez problemu więc można porozumiewać się nie tylko w języku hiszpańskim, ale także angielskim, niemieckim często również włoskim i rosyjskim a nawet polskim J.

Ze względu na wiele ciekawych miejsc, warto jest wynająć samochód, aby zwiedzić urokliwe miejsca całej wyspy, którą można „objechać” w 1 dzień. Warto jednak zatrzymać się w kilku najpiękniejszych miejscach takich jak :

Costa Adeje

Najpopularniejszy ośrodek turystyczny w południowo-zachodniej części Teneryfy, średnia roczna temperatura to 24ᵒC, zimą 23ᵒC, a latem 28ᵒC.

Playa del Duque

Najpiękniejsza plaża w Costa Adeje, w sąsiedztwie znajdują się hotele oraz usługi o bardzo wysokim standardzie.

Playa de las Americas

Największy kurort na południowym wybrzeżu, przyciąga piaszczystymi plażami, całodobowymi kawiarniami i restauracjami.

SIAM Park

Największa w Europie atrakcja dla miłośników kąpieli wodnych i zabaw na świeżym powietrzu, park wodny oferuje wiele atrakcji, w tym różnego rodzaju zjeżdżalnie, plażę i basen ze sztucznymi falami.

Wulkan Teide

Szczyt wulkaniczny o wysokości 3718 m n.p.m. i wysokości od dna morza około 7500 metrów jest najwyższym szczytem w Hiszpanii i najwyższym szczytem na jakiejkolwiek atlantyckiej wyspie.

Park Narodowy Teide

To największy park na Wyspach Kanaryjskich i obowiązkowy cel wycieczki dla wszystkich zwiedzających Teneryfę.

Barranco del Infierno

Wąwóz posiadający ośmiokilometrowy szlak, naturalny wodospad oraz bujną florę naturalna, wraz z sąsiednimi wąwozami i skałami tworzy Rezerwat Przyrody Barranco del Infierno.

Masca

Malownicza miejscowość leżąca na wysokości 600 m n.p.m. w wąwozie w Parku Krajobrazowym Teno.

Los Gigantes

Nadmorskie miasteczko, którego nazwa wzięła się od ogromnych klifów, Acantilados de los Gigantes (klify olbrzymów), które osiągają wysokość od 300 do 600 metrów.

Santa Cruz de Tenerife

Największe miasto i stolica wyspy.

Playa de Las Teresitas

Plaża zlokalizowana kilka km od stolicy wyspy – Santa Cruz de Tenerife, charakteryzuje się złoto-brązowym piaskiem pochodzącym z Sahary.

Puerto de la Cruz

Miasto portowe i kurort położony w malowniczej dolinie Orotavy.

Rejsy na wieloryby i delfiny

Wyrusz w rejs na spotkanie z wielorybami i delfinami.